Ekonomi

Önlemler İşe Yaradı, İkinci El Araç Fiyatları Düştü

Önlemler işe yaradı, ikinci el araç fiyatları düştü

Galeri sahibi Ahmet Yurtlu:

“Ağustos ayından bu yana fiyatlar aracın durumuna göre yüzde 5 ila 10 oranında düştü.”

KAYSERİ – Galeri sahibi Ahmet Yurtlu, artan ikinci el araç fiyatlarının alınan tedbirlerin uygulamaya geçmesiyle birlikte gerilemeye başladığını söyledi.

Hükümetin aldığı, 6 ay, 6 bin kilometre ve liste fiyatının üzerinde araçların satılamayacağı yönündeki kararlar, ikinci el araç fiyatlarının hızlı yükselişini engelledi. Galeri sahibi Ahmet Yurtlu ise ağustos ayından bu yana fiyatlarda düşüş yaşandığını kaydederek, “Pandemi döneminden bu yana ikinci el araçlarda ciddi bir fiyat artışı oldu. Son bir aydır bunun önüne geçildi. Kararların dönüşümü” Açıklamalara dayalı olarak şu ana kadar harekete geçen fiyatların biraz yerleşip geri çekilmesine neden olan bu sonuç, 6 ay 6 bin kilometre şartıyla daha somut analizler üretildiğinden ve araçların bu sınırın üzerinde satılamayacağından ortaya çıktı. liste fiyatı.Kayıt süresi 6 ayı doldurmamış araçların satışı yapıldığında noterde sayfa açıp satış yapamazsınız.Durum böyle olunca “alıcı ve satıcı” dediğimiz kişiler ve satın alan kişiler Yatırım amaçlı araçlar satış yapamıyordu, insanlar döviz bürosu olarak bizden araç alıp bekleterek ciddi karlar elde ediyorlardı, bunun sonucunda gerçek tüketiciler fiyatlar arttığı için araç alamıyorlardı. Bu konuda alınan tedbirler hayata geçirildiğinde sonuç alındı. Noter aracılığıyla satış yapılamayınca yatırım yapmaya niyetlendiler. Araç alıcıları piyasadan çekildi ve fiyatlar doğal olarak geri döndü. Ağustos ayında yeni araç sorunu çözülünce bunun da faydası oldu. “Ağustos ayından bu yana fiyatlarda aracın durumuna göre yüzde 5 ile 10 arasında bir düşüş yaşanıyor” dedi.

İkinci el araç pazarında durgunluk yaşandığını belirten Yurtlu, “Şu anda piyasada ciddi bir istikrar var. İnsanlar beklemeye başladı. İnsanlar fiyatların nereye doğru hareket edeceğini görmek istiyor. Bize gelen müşteriler de” Onlar da önemli alıcılar. Bu bizi mutlu ediyor.”

haber-kecioren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu