Haber

Elbistan’a koordinatör vali olarak atanan Hamza Aydoğdu, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Elbistan ilçesinde vali koordinatörü olarak görev alan Hamza Aydoğdu, yapılan çalışmalardan bahsetti.

Aydoğdu, kentte bir otelde yapılan toplantıda grupların ilk depremle alarma geçtiğini ve hızla yola çıktıklarını söyledi.

İlçede arama kurtarma çalışmalarının hızla başladığını belirten Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Elbistan’a girerken şoförümüz aracın hakimiyetini kaybetti. Araçtan indiğimizde lastiğin patladığını zanneden yol ayaklarımızın altından kaydı. Aniden kar yağışı başladı. Yollar kapandı helikopterler giremedi. Elbistan’da 3 bin 500 yıkılmış binaya rastladık. Arama kurtarma çalışmalarının ardından “Vatandaşların barınma ve sosyal yardım ihtiyaçları için çalışmalarımızı sürdürdük. Depremin ardından tüm elektrik, su, doğalgaz kaynakları kesildi. Buna rağmen ekiplerimiz 1825 vatandaşı enkaz altından kurtardı.”

Aydoğdu, Aksaraylıların sivil toplum kuruluşları ve belediye başkanlarıyla bölgeye yardım ettiğini belirtti.

Emeği geçenlere teşekkür eden Aydoğdu, “Aksaraylı grupların sokaklardaki desteklerinden dolayı depremzedelerin bize gösterdiği sevgiyi size anlatamam. Bölgede adım attığımız her yerde Aksaray adını görmekten gurur ve mutluluk duyduk. ” dedi.

Aydoğdu’nun yardım kampanyalarında emeği geçenlere teşekkür belgesi vermesinin ardından toplantı sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu