Haber

Yunan basınında “Tayfun” endişesi! Erdoğan’ın sözlerini manşetten verdiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısı’nda konuştu. Yunanistan’ın tayfun füze korkusuna karşı Erdoğan, “Füzeleri kendimiz yapıyoruz, Yunan ateş yaktı. Gazeteler ‘Sen uyuyorsun. Adam Tayfun’u İzmir’den gönderiyor’ diyor.

“1000 KM GİDECEĞİZ”

Tayfun füzesinin menziline 560 km’nin yetmeyeceğini söyleyen Erdoğan, “Bu yetmez dedim. 1000 km’ye çıkarmamız lazım. Bu kez Yunanlılar ‘Atina’yı vuracaklar’ demeye başladı. Siz sakin olun bizim Atina ve matina ile işimiz yok ‘Bize dokunmayana biz de dokunmayız’ dedi.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİNİ İLK SAYFADAN İTİBAREN GÖRÜYORLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları kısa sürede Yunan basınının gündemine oturdu. Birçok gazete Erdoğan’ın sözlerini manşetlerinde verdi. Kathimerini Gazetesi’nde yayınlanan haberde, “Erdoğan söylemini değiştirmedi. Atina’yı uyardı” sözleri yer aldı. Tayfun Füzesi hakkında teknik bilgiler veren gazete, Türkiye’nin Tayfun Füzesini en çok Yunanistan’a karşı kullanabileceğini yazdı. Öte yandan Politico Gazetesi’nde Tayfun Füzesinin menzilindeki bölgeleri haritalarla destekleyen bir haber yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu