Haber

Rusya, Türkiye’ye ek arama kurtarma ekibi ve 11 doktor gönderecek

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerdeki destek çalışmalarına katılmak üzere Rusya’dan Türkiye’ye 50 kişilik ek arama kurtarma grubu, 11 doktor ve ekipman gönderileceği bildirildi.

Rusya Acil Durumlar Bakanı Türkiye Danışmanı Danil Martinov, Rus devlet kanalı Rossiya-24’e yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerde destek çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Çalışmaları için Rusya’dan ek arama kurtarma ekibi gönderileceğini ifade eden Martinov, “Şu anda Rusya’dan üçüncü bir grup destek için kalkıyor. Bu da 50 kişi daha demek. Yanlarında üç modül ekipman falan alıyorlar. daha fazla yardım sağlamak için gerekli.” söz konusu.

Rusya Sağlık Bakanı Danışmanı Aleksey Kuznetsov da Türkiye’ye doktor ekibi gönderileceğini belirterek, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatıyla depremzedelere yardım için Türkiye’ye 11 kişilik doktor ekibi gönderilecek.” dedi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, deprem nedeniyle 6 Şubat’ta 2 Il-76 uçağı ve 100 kişilik arama kurtarma ekibini Türkiye’ye gönderdi.

haber-akcakale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu