Yaşam

Muğla Büyükşehir 4. Uluslararası Karikatür Yarışması Başvuruları Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan “Eğitim” konulu uluslararası karikatür yarışması için başvurular başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 4.’sü düzenlenecek uluslararası karikatür yarışmasının bu yılki teması “Eğitim” olarak belirlendi. Karikatür yarışına katılmak isteyenlerin Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Karikatür Yarışması” başlığıyla sanatçının adını, soyadını, İlini ve Ülkesini yazarak [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. 21, 2023.

Sonuçları 5 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacak olan yarışa amatör ve profesyonel herkes katılabilir. Yarışa katılmak isteyenlerin başvuru şartnamesine başvurmaları gerekmektedir.https://www.mugla.bel.tr/duyuru/mugla-buyuksehir-belediyesi-4-uluslararasi-karikatur-yarismasi-sartnamesi linkte mevcuttur. Eğitim konulu uluslararası karikatür yarışmasının seçici kurulu ünlü karikatüristler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Savaş Ünlü, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Sarkis Paçacı, Ahmet Önel, Mehmet Selçuk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Raportörü’nden oluşuyor. 4. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri;

-Birincilik Ödülü: 15.000 TL

-İkincilik Ödülü: 10.000 TL

-Üçüncülük Ödülü: 7.500 TL

– Mansiyon (3 Adet): 5.000 TL

18 Yaşından Küçük İki Kişi (10-18): 2.500 TL Özel Ödül

-Necati Abacı özel ödülü: 3.000 TL.

Seçici kurul 29 Nisan 2023’te toplanacak. Uluslararası karikatür yarışmasının sonuçları 5 Mayıs 2023’te açıklanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu