Haber

Kuzguncuk Parkı’nda Zemin Güçlendirme Çalışmaları Başladı

Zemin güçlendirme çalışmalarının başladığı ‘Kuzguncuk Parkı’ böyle görüntülendi

İSTANBUL – Üsküdar’da bulunan Kuzguncuk Parkı, zemininde kayma olduğu gerekçesiyle zemin güçlendirme çalışması yapılacağı gerekçesiyle yaklaşık bir buçuk yıl önce İBB tarafından kapatıldı. Bir buçuk yıl aradan sonra parkta zemin güçlendirme çalışmaları yeni başladı. İş makineleri ile çalışmaların yürütüldüğü park havadan görüntülendi.

Üsküdar’da bulunan Boğaz manzaralı Kuzguncuk Parkı, tabanında kayma olduğu iddiasıyla 2022 yılı başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldı. Kapatılan ve etrafı demir parmaklıklarla çevrilen parka vatandaşların girişi zemin güçlendirme çalışması yapılacağı gerekçesiyle durduruldu. Parkta yaklaşık bir buçuk yıldır yapılmayan çalışma yeni başladı. Parkta iş makinelerinin çalıştığı, kazık çakma ve benzeri işlemlerin yapıldığı görüldü.

“Süreç uzun dediler, 3-4 ay sürebilir”

Kuzguncuk Mahalle Muhtarı Ali Faik Kaptan, “Yaza biteceği şüpheli çünkü zeminde çok oyun var. Alt kısım bu haliyle boş. Büyükşehir yetkilileri kendileri de gecikme olduğunu söylüyorlar. olay ve bir takım düşünceler.bana söylenenleri aktarıyorum bir ekipten farklı şeyler istendi.süreç uzadı heyetler ziyaret edildi ek şeyler istendi.ama çok şükür başladı.burada da öncelik istedik .İşlem kolay değil.Geçmişte yapılan teras işleri yanlış bir projeydi.Çünkü eski kazıkları bir araya getirmişler o kazıklarla zemin oynanıyordu.Onun için boşaldı.Yanılmayın ama 200, civarı 300 kazık çakılacak. Sürecin uzun olduğunu, 3-4 ay sürebileceğini söylediler” dedi.

Zemin güçlendirme çalışmalarına başlanan Kuzguncuk Parkı drone ile görüntülendi.

haberbiga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu