Haber

Kılıçdaroğlu aday oldu! CHP ile GÜZEL PARTİ çatıştı: Bu trolü kim susturacak?

GÜZEL Partisi Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, ‘altılı masa’da liderler arasında geçtiğini öne sürdüğü bir tartışmayı paylaşan CHP’nin eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ı ‘trol’ olarak nitelendirdi.

YARKADAS’TAN AKŞENER’E: ANLAMADIM

 

CHP’li olmaya devam eden Yarkadaş, bugün Twitter’da şunları yazdı: “Akşener’i anlayamıyorum. Partisinin eşiğin altına düşeceğini görünce masaya döner; Toplantıda yine masadan kalkar. Akşener, Babacan’a kızıp giderken, Davutoğlu bloklar ve salondaki mescitte 15 dakika konuşur. Akşener geri döndü. Ne yapmak istediğini anlayan var mı?”

İYİ PARTİ’DEN TEPKİ: TROL

Yarkadaş’ın bu paylaşımı UYGUN Parti üyesi Cinisli’den sert geldi. Yarkadaş’ı sorgulayan Cinişli, şunları söyledi: “Bu trolü kim konuşturuyor, kim susturacak? Nedir, kimin mesleğidir?o yazdı.

NE OLDU?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını kabul etmeyerek 6 kişilik masadan ayrılan ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, CHP büyükşehir belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı adaylığa davet etti. Bu süreçte ÂLÂ Partililer ile CHP’liler arasında karşılıklı suçlamalar başladı.

Bu patlama ulusal ittifakta bir krize dönüşmüştü. Kriz, Kılıçdaroğlu’nun ortak, İmamoğlu ve Yavaş’ın da cumhurbaşkanı yardımcılığına aday gösterileceği formülle aşıldı.

Dün Saadet Partisi genel merkezinde toplanan millet ittifakı, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıkladı. Ortak anlaşmaya göre Kılıçdaroğlu, ‘uygun gördüğünde’ yardımcılıklarına İmamoğlu ve Yavaş’ı atayacak.

gursu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu