Haber

İmamoğlu’nun Beylikdüzü davası 30 Kasım’a ertelendi

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde “ihale yapmak” suçundan yargılandığı davaya bugün başlandı.

Aralarında İmamoğlu’nun da bulunduğu 7 sanık hakkında “ihaleye fesat karıştırmak” suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep edilen davanın bir sonraki duruşması 30 Kasım’da görülecek.

Savcılık, İmamoğlu ve diğer sanıklar hakkında da kamuoyunda “siyasi yasak” olarak bilinen Türk Ceza Kanunu’nun “Belirli hakları kullanmaktan yoksun bırakma” başlıklı 53. maddesinin uygulanmasını talep etti.

Ocak ayında görülen davanın ilk duruşması Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İmamoğlu, duruşmaya katılmadı.

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Fevzi Çakır’ın haberine göre, söz konusu süreç İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturmayla başladı.

Soruşturma konusu 29 Aralık 2015 tarihinde yapılan bir ihaleydi.

Beylikdüzü Belediyesi, Kültür Merkezlerinde İşçi Çalıştırılması ve Kültür Sanat Düzenleme Hizmet Alımı İşleri İçin İhale Yaptı. İhaleyi kazanan firmanın gerekli nitelikleri taşımadığını öne süren bir başka firma itiraz etti. Ancak bu itiraz belediye yetkilileri tarafından reddedildi. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı ihale süreciyle ilgili soruşturma başlattı.

Habere göre iddianamede 250 bin liralık kamu zararının olduğu ileri sürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu