Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’daki temel atma töreninde konuşuyor. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bir yıl içinde 3 bin 750 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Afetler hazırlıklarımızı bitirmemizi beklemez. Bir yandan yaşadığımız felaketin yarattığı tahribatın izlerini silmeli, diğer yandan gelecekte yaşanabilecek felaketlere daha güçlü hazırlanmalıyız. Milletler Topluluğu buna hazır. Bugün Elazığ’da atacağımız temeller ve teslim edeceğimiz anahtarlar, bu sürecin yol haritasının adeta bir özeti gibidir.

319 bin konutun inşaatını bir yılda tamamlamayı planlıyoruz. Yapılan her işi engellemek için el becerisini dikkate alan bir bölüm bulunmaktadır.

Geçmişte bu kesimin hain kampanyalarına maruz kaldık. Zamanımızın bir kısmını iş yapmaya, bir kısmını da bu işlere engel olmak zorunda kalanlarla uğraşmaya harcadık. Daha önce Marmaray’da bizi engellemeye çalıştılar. Dinlemedik, vurduk geçtik. Ardından Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık. Şimdi Kanal İstanbul’un önünü kesmeye çalışıyorlar. Kemal Bey, kesemeyeceksiniz.

İstanbul Havalimanı’nın yolunu kapatmaya çalıştılar. Ne oldu, kestin mi? Şehir hastanelerimizi engellemeye çalıştılar. Şimdi Togg ile ilgili bu tartışmaları en son görüyoruz. Sarsıntı bölgesinde hastaneyi bile yok saymaya çalışanları millete havale ediyorum.

Sadece İstanbul’da Çam Sakura Hastanesi, Murat Dilmener Hastanesi, Pakize Hanım Hastanesi zamanla yarıştığımız hastaneler oldu. Pine Sakura şu anda dünyada örnek teşkil ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu