Haber

Bakan Çavuşoğlu: 9 büyükelçiye gerekli uyarıları yaptık

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

Eğer bir terör tehdidi varsa, hele biz müttefik isek, bir bilgi alırsanız bize kimden geldiğini söylemeleri gerekmez mi? Gerçek olan bu bilgiyi iletmeliler ve böyle bir tehdit varsa saldırıya dönüşmeden ortadan kaldırılmalı. İstihbaratımızı soruyoruz somut bir bilgi paylaşımı yok. Sadece kendini mi düşünüyorsun? Bu kapatmaların kasıtlı olduğunu düşünüyoruz. Büyükelçileri bakanlığa çağırarak aynen bunu söyledik.

“DOSTLUĞA BU UYMAZ”

Türkiye’de terör tehdidi olduğu imajını vermek istiyorlarsa bu dostluk yakışmaz. Hele seçim öncesi AK Parti hükümetini ve bizi zor duruma sokmaya çalışıyorlarsa milletimiz arkalarında ne olduğunu çok iyi biliyor. Biraz dürüstlük, biraz samimiyet bekliyoruz, dün büyükelçilere verdiğimiz mesaj bu. Burada terör örgütlerinin sinsi ajandalarına hizmet etmesinler dedik. DEAŞ ve PKK dahil tüm terör örgütleriyle çalışıyoruz.

“ATACAK ADIMLARIMIZ OLACAK”

Bu Kuran yakma rezaletinden sonra özellikle bazı ülkelerin misyonları için güvenlik önlemlerini de artırdık. Bu olayla hiçbir ilgisi olmayan bazı Avrupa ülkelerini de görüyoruz ve onlar da kapatıyorlar. Bazı ülkelerin diğerlerine de bu kapatma eylemine katılmalarını söylediğini biliyoruz. Gerekli uyarıları da yaptık bundan sonra belge ve bilgi vermeden bu tür formüllere giderlerse atacağımız adımlar olacaktır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu