Yaşam

Ünlü seslendirme sanatçısı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm son yolculuğuna uğurlandı.

Ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, Zincirlikuyu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yeşilçam’da Türkan Şoray, Filiz Akın, Belgin Doruk, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Emel Sayın, Gülşen Bubikoğlu ve Necla Nazır gibi birçok ünlü ismi seslendiren Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, dün 96 yaşında vefat etti. İstanbul’daki huzurevinde hayatını kaybeden Tözüm için Zincirlikuyu Camisi’nde tören düzenlendi. Cenaze törenine ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu Tözüm’ün ailesi, sevenleri ve sanat camiasından isimler katıldı. Tözüm, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İlgili Makaleler

“Yeşilçam’ın sesi gitti”

Annesinin vefatının ardından Yeşilçam’ın sesinin kaybolduğunu belirten Filiz Tözüm, “Tabii ki bu hem benim için hem de Türkiye için büyük bir üzüntü. Yeşilçam’ın sesi gitti. Ancak çok keyifli bir hayat yaşadı. Annem 6 yaşından beri alkışlanıyor, kalbi 96 yaşında.” “Alkışlarla yaşadı. Son gününe kadar sağlıklıydı ama ne yazık ki kalbi durdu. Tiyatro camiasından ve dublaj camiasından çok kişi geldi. Onu yalnız bırakmadılar ama keşke tiyatro topluluğu onu yalnız bırakmasaydı. o hayattayken. Annem kırgın olarak tiyatro grubundan ayrıldı.”

“O dönemde Yeşilçam’a ses vermek çok önemliydi.”

O dönemde Yeşilçam’ı seslendirmenin çok değerli olduğunu belirten oyuncu Nedim Saban, “Gerçekten çok büyük bir kayıp ama elbette belli bir yaştan sonra beklenen bir şey. İyi ki son yıllarını Yeşilçam’da geçirmiş. Barış.O dönemde Yeşilçam’a ses vermek çok önemliydi ama Jeyan “Elbette hanımın oyunculuğu da bizim için değerli. Eğer bazı seslere ses verilmeseydi belki o filmler sevilmeyecekti” dedi. – İSTANBUL

sarkislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu