Ekonomi

Ülker Bisküvi’nin 2023 ilk çeyrek cirosu 10,1 milyar TL’ye ulaştı

Ülker Bisküvi’nin 2023 ilk çeyreğinde cirosu 10,1 milyar TL’ye ulaştı. Ciroda Türkiye operasyonlarının payı yüzde 66, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının cirodaki payı yüzde 34 oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi, bu yılın ilk çeyreğinde 10,1 milyar TL ciroya ulaştı. Şirketin Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 66, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı ise yüzde 34 oldu.

“ÖNEMLİ SENDİKASYON KREDİSİ ANLAŞMALARI YILIN İLK ÇEYREĞİNDE İMZALANDI”

Ülker Bisküvi’nin tüm faaliyetleriyle Türkiye’ye katkı sağlamaya devam ettiğini ifade eden Ülker CEO’su Mete Buyurgan, ilk çeyrek sonuçları hakkında şu bilgileri verdi:

“6 Şubat’ta 11 ilimizi etkisi altına alan ve hepimizi yaralayan büyük bir deprem felaketi oldu. Depremin ilk gününden itibaren çok hızlı harekete geçtik, bölgeye ürünlerimizi gönderdik. Besleyici Bisküvi’yi gönderdik. afet bölgesine çok kısa sürede gelişti ve mağdurların yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Öte yandan oldukça zorlu başlayan 2023 yılının ilk çeyreğini çok başarılı sonuçlarla tamamladık.”

Yılın ilk çeyreğinde değerli sendikasyon kredisi anlaşmalarına imza attıklarını belirten Buyurgan, şöyle devam etti:

“Bank of America, Coöperatieve Rabo Bank UA ve Emirates NBD Bank Capital Limited liderliğinde, JP Morgan Chase Bank, NA, Sharjah Islamic Bank PJSC ve Gulf Bank’ın katılımıyla toplam 248 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladık. ve Kalkınma. Bank (EBRD) alanında da devam ettik.”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu