Haber

Sporfest İzmir için geri sayım başladı

7 Mayıs Pazar günü ikincisi koşulacak olan İzmir Maratonu öncesi Sporfest İzmir, 29-30 Nisan tarihlerinde Kültürpark’ta gerçekleştirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Dünya ve Türkiye Atletizm Federasyonları iş birliğinde düzenlenecek 4. Maraton İzmir’den önce gerçekleştirilecek Sporfest İzmir için geri sayım başladı. Kültürpark rezidans, bu yıl ikincisi düzenlenecek ve spor dünyasını 29-30 Nisan tarihlerinde İzmir’de buluşturacak dev düzenlemeye ev sahipliği yapacak.

Turnuva ve konserlerle renklenecek
Sporfest İzmir ile ziyaretçilere 18 farklı spor branşını deneyimleme fırsatı sunulacak. Sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve sponsorların yer alacağı düzenlenen turnuvalar, söyleşiler ve konserlerle renklenecek. Küçük voleybol, 3×3 basketbol, ​​hentbol akademisi, futbol, ​​eskrim, kano, su birikintisi, okçuluk, judo, bisiklet, badminton, atletizm, beceri ölçme, dağcılık, yelken, yoga ve izcilik imkanları sunulacak. Ayrıca 29 Nisan Cumartesi günü Evrencan Gündüz, 30 Nisan Pazar günü Odak Band konseri ve DJ Ege Güner ile müziğin ritmi yakalanacak. 2023 yılında Sporfest İzmir’i 10 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. İzmir’de 4. Maraton 7 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

egilhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu