Haber

Manisa’da ekipler yağmur vardiyasında çalışıyor

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, il genelinde etkili olan sağanak yağıştan vatandaşların zarar görmemesi için çalışmalarını gece geç saatlere kadar sürdürdü.

Ekipler, dere yatakları, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarında biriken çöpleri temizleyerek oluşabilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Uncubozköy mahallesindeki Çakal deresinde meydana gelen kısmi sel, Kanalizasyon Dairesi, Çevre Koruma ve Denetim Dairesi ve Atıksu Arıtma Dairesinin ortak çalışmasıyla kontrollü bir şekilde tahliye edildi. Yürütülen çalışmaları MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü ve Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanı Mümin Deniz yakından takip etti.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “İl genelinde etkisini gösteren sağanak yağışta tüm gruplarımız sahada çalışmalarını başarıyla sürdürdü ve sürdürüyor. Gün içinde metrekareye yaklaşık 60 kilogram yağış düştü. Görev alanımız içerisinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam edeceğiz. İl genelindeki yağmur suyu hat ve ızgaralarımıza grupların yaptığı müdahale sonrası herhangi bir olumsuzluğa izin vermedik. Sahadaki çalışmalarımız yağış uyarısı bitene kadar devam edecek” dedi.

kestelhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu