Ekonomi

EYT ne zaman yasalaşacak? AK Parti EYT için tarih verdi!

Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti merkezinde devam eden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sırasında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çelik, EYT yönetmeliğinin ne zaman Meclis’e sunulacağı sorusu ve muhalefetin “EYT’yi kasten erteliyorlar, seçimi bekliyorlar” eleştirisi üzerine EYT ile ilgili siyasi iradenin ortaya çıktığını ve kararın verildiğini bildirdi. .

Meclis’in çalışma takvimi içerisinde en kısa sürede sonuçların alınacağını belirten Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT’lilerin maaşlarını şubatta veya 2019’da almaya başlayacağına dair açıklama yaptığını bildirdi. en geç Mart ayında. Bu yönde çalışmaların devam ettiğini belirten Çelik, “Seçimin beklenip beklenmediği veya seçimden sonra erteleneceği konusunda kesinlikle bir soru işareti yok, irade ortaya çıktı. Bakanımız da gerekli açıklamayı yaptı. Bu çerçevede , herkes sevinsin. Bu konuda mağdur olan vatandaşlarımızın sorunları giderildi. Şubat veya en geç Mart’ta sonuç tam olarak alınmış olacak” dedi.

“Seçim tarihinin geri alınması erken seçim anlamına gelmez”

Seçim takvimi netleşince açıklayacaklarını belirten Çelik, “Şifre verdim, ‘Biraz geri çekiliriz ama bu çok geri çekilmek anlamına gelmez, yani erken seçim olur’ dedim. Sizlerle paylaşacağım ama dediğim gibi çok kısa bir süreliğine güncelleme gelecek” dedi.

haberkarayazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu