Teknoloji

Diablo IV’ten harika başlangıç: Diablo IV çıktığı anda rekorlar kırmaya başladı

Blizzard, Diablo IV’ün tarihinin en hızlı satan oyunu olduğunu açıkladı. Bu, yalnızca Diablo serisinin değil, Warcraft, StarCraft ve Overwatch gibi diğer birçok başarılı oyun serisinin arkasındaki geliştirici için önemli bir başarıdır.

Blizzard herhangi bir satış veya gelir rakamı sağlamadı, ancak birçok kişinin resmi lansmanından önce Diablo IV için ön sipariş verdiği açık. Blizzard’ın erken erişim döneminde olduğu dört gün boyunca oyuncular, oyunda toplam 93 milyon saat geçirdiğini söyledi.

Şu ana kadar oyun çok fazla sorun olmadan çıkmış gibi görünüyor. Şirket, bazı sınıf kararlılığı sorunları için tüm platformlarda büyük bir yama ve bir dizi sunucu tarafı düzeltmesi yayınladı. Birçok PlayStation oyuncusunun sunuculara giriş yapamamasına neden olan bir sorun da hızlı bir şekilde giderildi.

Blizzard, Diablo IV’ü tanıtmak için çok fazla pazarlama ve reklam parası harcadı. Bunlar arasında KFC ile bir promosyon ortaklığı, Microsoft’un Xbox Series X konsolu ile bir paket anlaşma ve hatta Fransa’da kullanılmayan bir katedrali oyundan resimlerle boyamak yer aldı.

aydincikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu