Ekonomi

Bitcoin yatırımcılarının gözü 2 önemli gelişmede: Yükseliş devam edecek mi?

Kripto para birimleri yeni haftada daha olumlu bir görünüm sergiliyor. Geçen hafta aşağı bitcoin 26.000 dolara düştü. Başkan kripto para birimi 27.200 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Bu yükselişte ABD’den gelen borç tavanı krizi haberinin etkisi oldu.

ABD Lideri Joe Biden Dün Kongre liderleriyle bir araya geldi. Asya ziyareti öncesi Beyaz Saray’da açıklamalarda bulunan Biden, borç limiti konusunda anlaşmaya varılacağından emin olduğunu belirtti.

Bu açıklama riskli varlıklarda bir ralli başlattı ve hisseler günü yükselişle kapattı. Bitcoin ve altcoin projeleri de aynı süreçte taraf tuttu.

Biden yaptığı açıklamada Pazar günü G7 Tepesi’nin ardından basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. Pazar gününe kadar borç tavanı krizinin çözülebileceği ve Biden’ın konuşmasında bunu açıklayabileceği belirtiliyor.

Finansal piyasalar için kritik kabul edilen bu gelişmenin Bitcoin ve altcoin projelerindeki yükselişi güçlendirebileceği vurgulanıyor.

Bitcoin opsiyonlarında kritik hafta

Borç tavanı kriziyle birlikte kripto para piyasasında gözler yarın vadesi dolacak opsiyon sözleşmelerine çevrilecek. Toplamı 735 milyon doları bulan opsiyon sözleşmesi öncesi Bitcoin’in hangi fiyat aralığında olacağı kritik olacak.

28.000-29.000$ aralığı çağrı emirleri olan ayıları desteklerken, 26.000-27.000$ aralığı ayıları destekleyecek.

Borç krizinin analizine ilişkin gelişmeler kadar değerli olmasa da opsiyon sözleşmeleri yarın yatırımcılar tarafından dikkatle izlenecek. Kritik gün öncesi Bitcoin 27.200 dolardan işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

biga-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu