Haber

Bahçeli ‘istifa’ sloganıyla tribünleri hedef aldı: Ya önlem alın ya da maçlar seyircisiz oynansın.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Fenerbahçe-Konyaspor maçı ve ardından Beşiktaş-Antalyaspor maçı öncesi tribünlerden yükselen ‘hükümet istifa’ sloganlarına nişan aldı.

Twitter’da paylaşımda bulunan Bahçeli, protestoları “sorumsuzluk ve bilinçsizlik” olarak nitelendirerek kulüp yönetimlerini “harekete geçmeye” çağırdı.

MHP lideri Bahçeli’nin hisseleri şöyle:

“Türkiye’miz son yüzyılın en büyük sarsıntısını yaşarken, Fenerbahçe-Konyaspor maçında tribünlerden istifa sloganları atmak sorumsuzluk ve bilinçsizliktir.

Galatasaray-Alanyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasında bugün oynanacak maçların ortasında istifa sesleri yükselirse futbol kulüplerimizin oyuna gelip tuzağa düştüğü anlaşılacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizin böylesine hassas ve acılı günlerinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza gösterilen saygısızlığı, sporun kirli siyasette kullanılmasını şiddetle kınıyor.

‘Seyirci olmadan, önlem almadan…’

Maçların seyircisiz veya gerekli tedbirler alınarak oynanması için acil ve gerekli adımların atılması tüm kulüp liderlerinin kaçınılmaz görevidir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.

Türk futbolunu rezalet ve rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yumma noktasına gelmemiz bu aşamada mümkün değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu