Haber

Hakkarili aileler çocukları için HDP önünde eylemlerini sürdürdü

Hakkari’de çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, parti il ​​başkanlığı önünde hareketlerini sürdürdü.

Cumhuriyet Caddesi’ndeki meydana gelen aileler, “Hakkari anneleri, Diyarbakır anneleri el ele” yazılı pankart, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasına yürüdü.

HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan aileler, seslerini duyurmaya çalıştı.

Eşinin kardeşi dağa kaçırılan Leyla Çiftçi, aileler adına İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü gruplarının yürüttüğü ikna çalışmaları sonucunda bazı ailelerin çocuklarının teslim olduğunu söyledi.

Kendi çocuklarının bulunup teslim edilmesini istediklerini ifade eden Çiftçi, “Siyasi partinin görevi teröre perde olmak mıdır? TBMM’de bir milletvekilinin görevi ateşe benzin dökmek midir? ? Siyaset teröristlere karşı bir siperdir ve güvenlik güçleri yalan, iftira ve çarpıtmaların hedefi olmaktadır.Açıksa söyleriz, kimin taşeronu ulusa da, nereye hizmet ederse etsin, bu suikastçilerle sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Varlık ve yokluk mücadelesi verdiklerini belirten Çiftçi, şöyle konuştu:

“Yüreğimiz yanıyor. Sabır taşımız kırılma noktasına geldi. Hakkari ve Diyarbakır anneleri olarak terör örgütüne isyan bayrağıyla ‘edi bese’ diyoruz. Bir avuç yürekli anne artık yetmiyor. Kürt kardeşlerimizin sırtına kene gibi yapışan, sülük gibi kanlarını emen zalimlere Hakkari ve Diyarbakır anneleri olarak sadece terör duvarlarını yıkmakla kalmadık, siyasetçi görünümlü insan kaçakçılarının maskelerini de indirdik. başlattığımız çocuk nöbeti ile Hakkari ve Diyarbakır anneleri olarak ‘çocuklarımızı geri istiyoruz’ haykırışı teröre ve bölücü örgütün uzantılarına indirilen en ağır darbelerden biri olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Terör örgütünün karanlık, korkak yüzü, bir avuç kadının direnişiyle tarihte ilk kez bu derece ortaya çıkmıştır.”

Bazı şehit yakınları da ailelere takviye kuvvet verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu